Ilustracja artykułuGmina Hrubieszów realizuje projekt pt. Zakup laptopów dla uczniów z Gminy Hrubieszów, który otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 Oś priorytetowa I: Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1: Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach, Konkurs Grantowy: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana w dniu 28 kwietnia 2020 r.

Celem projektu jest: Doposażenie 8 szkól z terenu gminy Hrubieszów, poprzez zakup 28 szt. laptopów, niezbędnych do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli. W ramach projektu zakupione zostały laptopy z przeznaczeniem do nauki zdalnej, w związku zaistniałą sytuację epidemiologiczną. W celu zoptymalizowania przyznanych gminie środków finansowych, zdecydowano się na zakup laptopów poleasingowych. Dzięki temu, w ramach dostępnej kwoty udało się zakupić aż 28 szt. tych urządzeń wraz z niezbędnym oprogramowaniem i wyposażeniem pod postacią myszy USB i torby. Niezależnie od tego, jest to sprzęt w pełni sprawny.

Laptopy zostały przekazane do 8 szkół podstawowych z terenu gminy Hrubieszów, których siedziby znajdują się w: Czerniczynie, Dąbrowie, Dziekanowie, Husynnem, Kozodawach, Mienianach, Moniatyczach i Stefankowicach. Zgodnie ze zgłoszonymi potrzebami, sprzęt trafił łącznie do 21 uczniów i 7 nauczycieli. Dofinansowanie projektu z UE: 59 581,20 PLN, co stanowi 100% kwoty wydatków kwalifikowalnych.

Projekt jest realizowany od 28 kwietnia do 28 października 2020 r. Więcej informacji temat Konkursu Grantowego – Zdalna Szkoła znaleźć można na stronie https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola

Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.