Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Leśniczówka GołębowiecZnakowany na czerwono
Janów Podlaski - Hrubieszów

Na terenie gminy Hrubieszów prowadzi przez:
Stefankowice (park podworski z XIX-wieczną kuźnią; stanowisko sosny czarnej; bezimienne mogiły żołnierskie) - Ubrodowice (kopiec-mogiła z okresu I wojny światowej) - Białoskóry (Strzelecki Park Krajobrazowy, w lesie bezimienne mogiły żołnierskie z okresu II wojny światowej)

- Szpikołosy (drewniany kościółek - dawna cerkiew greckokatolicka z 1801 r.; kapliczka z 1906 r.) - Dziekanów (pomnik Stanisława Staszica; zarządcówka Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego; kuźnia TRH; grobowiec pierwszego prezesa TRH - Józefa Grotthusa - i jego żony Tekli; kaplica grobowa rodziny Grotthusów) - Moroczyn (ruiny zespołu dworskiego z XIX w.; park podworski ze stawem, starym cmentarzem prawosławnym i mogiłą podchorążego Stanisława Bąka z 1939 r.) - Teptiuków (nadbużańskie oczka wodne) - Gródek (wczesnośredniowieczne grodzisko; stanowisko susła perełkowanego; wąwóz lessowy; stanowisko żołny; płaty roślinności stepowej; miejsce częstych prac wykopaliskowych).

 

Stanowisko sosny czarnej w Stefankowicach
Stanowisko sosny czarnej w Stefankowicach

Stanowisko sosny czarnej w Stefankowicach
Cmentarz wojenny w Ubrodowicach
Leśniczówka Gołębowiec
Dawna Cerkiew w Szpikołosach - 1801r.
Zarządcówka TRH w Dziekanowie - XIX w.
Ruiny dworku w Moroczynie - XIX w.
Średniowieczne grodzisko w Gródku
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony