Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Cerkiew w HrubieszowieZnakowany na czerwono
Kózki - Hrubieszów - Dołhobyczów

Na terenie gminy i miasta Hrubieszów prowadzi przez:
Husynne (szlak bocianich gniazd; cmentarz wojenny) - Moroczyn (ruiny zespołu dworskiego z XIX w.; park podworski ze stawem, starym cmentarzem prawosławnym i mogiłą podchorążego Stanisława Bąka z 1939 r.) - Dziekanów (pomnik Stanisława Staszica; zarządcówka Towarzystwa Rolniczego Hrubieszowskiego;

kuźnia TRH; grobowiec pierwszego prezesa TRH - Józefa Grotthusa i jego żony Tekli; kaplica grobowa rodziny Grotthusów) - Hrubieszów (dom rodzinny prof. Wiktora Zina; dawna kwatera majora Henryka Dobrzańskiego, późniejszego „Hubala”; pomnik Bolesława Prusa i stara plebania - miejsce urodzenia autora Lalki i Faraona; dworek Du Chateau - Muzeum im. ks. St. Staszica, informacja turystyczna, siedziba Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego; jedyna w Polsce, XIII-to kopułowa cerkiew prawosławna; Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej) - Gródek (wczesnośredniowieczne grodzisko; stanowisko susła perełkowanego; wąwóz lessowy; stanowisko żołny; płaty roślinności stepowej; miejsce częstych prac wykopaliskowych) - "Królewski Kąt", bagniste obniżenie na pograniczu gródecko-czumowskim, miejsce przeprawy przez Bug Bolesława Chrobrego, podczas wyprawy na Kijów w 1018 roku (wieża widokowa, płaty roślinności stepowej) - Czumów (eklektyczny pałacyk z XIX w.) - Ślipcze (tajemnicze kurhany z "Mogiłą Chrobrego"; przełom Bugu) - Kosmów (park podworski; kopiec-pomnik z okresu zarazy morowej).

 

Cmentarz wojenny w Husynnem - 1939 r.
Cmentarz wojenny w Husynnem - 1939 r.

Cmentarz wojenny w Husynnem - 1939 r.
Pozostałość zespołu dworskiego w Kosmowie - obecnie kaplica
Ruiny dworku w Moroczynie
Zarządcówka TRH w Dziekanowie XIX w.
Dworek DuChateau z 1791 r. w Hrubieszowie
Dworek dawna plebania w Hrubieszowie, miejsce urodzenia Prusa
Kopuły Cerkwii prawosławnej w Hrubieszowie - 1875
Średniowieczne grodzisko w Gródku
Eklektyczny pałacyk w Czumowie XIXw.
Kurhan w Ślipczu
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony