Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Spływ kajakowy na rzece BugBug jest jedną z nielicznych, większych rzek w Europie o nieuregulowanym korycie. Na odcinku Kryłów - Czumów - Gródek - Horodło rzeka stanowi wschodnią granicę Nadbużańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Na tym odcinku Bug silnie meandruje. Rzeka obfituje w wiele gatunków ryb.

Na uwagę zasługują: płoć, leszcz, karp, szczupak, sum, kleń, okoń, ukleja i sandacz. Jej wody zamieszkują bobry. Na obrzeżach doliny licznie żerują bociany i czaple siwe. Podczas wiosenno-jesiennych wędrówek można tutaj zobaczyć m.in. łabędzie i żurawie. W dolinie rzeki odkryto wiele rzadkich gatunków owadów, wśród nich przepiękne motyle dzienne. W miejscowości Ślipcze Bug przechodzi w odcinek przełomowy, przebijając się przez lessowe wzniesienia. Jest to jeden z najpiękniejszych odcinków rzeki. Wspomnę jeszcze, że nadbużańskie łąki - podczas wiosennych wylewów - zamieniają się w piękne jeziorka. Wszystko to powoduje, że dolina Bugu jest malownicza i dodaje uroku miejscowemu krajobrazowi. Bug na naszym terenie jest granicą między Polską i Ukrainą, stanowiąc jednocześnie granicę Unii Europejskiej.

 

Zimowa panorama rzeki Bug
Zimowa panorama rzeki Bug

Zimowa panorama rzeki Bug
Letnia panorama rzeki Bug
Rowerem nad Bugiem
Panorama rzeki Bug
Spływ kajakowy na rzece Bug
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony