rzeka Huczwa - Ilustracja artykułuHuczwa jest największym, lewym dopływem Bugu na omawianym terenie. Rzeka przepływa przez centrum Hrubieszowa, dzieląc jednocześnie gminę na część północną i południową. Nad Huczwą położony jest Gródek, gdzie nad rzeką górują potężne wały średniowiecznego grodziska.

Nieopodal tego miejsca Huczwa uchodzi do Bugu, gdzie znajduje się jedno z ciekawszych łowisk na tym terenie. Na całym tym odcinku rzeka meandruje, a powalone drzewa stanowią niepowtarzalną oprawę krajobrazu doliny. Ta rzeka to poezja. To nadhuczwiańskie łąki dawały Leśmianowi natchnienie dla wielu pięknych erotyków w międzywojennej Polsce.

Rzeka w barwach zieleni

Rzeka w zimowej szacie
Zakola rzeki

Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.