Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

rzeka Huczwa - Ilustracja artykułuHuczwa jest największym, lewym dopływem Bugu na omawianym terenie. Rzeka przepływa przez centrum Hrubieszowa, dzieląc jednocześnie gminę na część północną i południową. Nad Huczwą położony jest Gródek, gdzie nad rzeką górują potężne wały średniowiecznego grodziska.

Nieopodal tego miejsca Huczwa uchodzi do Bugu, gdzie znajduje się jedno z ciekawszych łowisk na tym terenie. Na całym tym odcinku rzeka meandruje, a powalone drzewa stanowią niepowtarzalną oprawę krajobrazu doliny. Ta rzeka to poezja. To nadhuczwiańskie łąki dawały Leśmianowi natchnienie dla wielu pięknych erotyków w międzywojennej Polsce.

 

Rzeka w barwach zieleni
Rzeka w barwach zieleni

Rzeka w barwach zieleni
Rzeka w zimowej szacie
Zakola rzeki
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony