Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Rekonstrukcja bitwy pod StefankowicamiTak nazywa się wioska tematyczna w Stefankowicach-Kolonii. Obsługa wioski pokaże niecodzienne zjawiska fizyczne i chemiczne. Zaprezentuje się stolarz i kowal w swoim już niecodziennym zawodzie. Do tych szczególnych miejsc dojechać można wozem drabiniastym (konnym wozem).

Całość uzupełnia ogólnodostępny Fitness park. Wioska tematyczna działa nie tylko na terenie swojej wsi. Część atrakcji ma w Stefankowicach. Tutaj można obejrzeć stare Stefankowice ukazane w ciekawy sposób. To makieta dawnej wsi, zbudowana na wolnym powietrzu. Organizatorzy oferują także zwiedzanie tutejszego parku podworskiego ze stanowiskiem sosny czarnej, buka purpurowego i magnolii japońskiej.

We wrześniu 1920 roku, pod Stefankowicami, doszło do zwycięskiej bitwy 15 Pułku Piechoty „Wilków” nad kawalerią Budionnego. Od 2010 roku, na przyparkowych polach, odbywają się rekonstrukcje tej bitwy - zawsze w I połowie września.

Program wioski uzupełniają zabawy i gry sprawnościowo-poligonowe.

Wszystkie oferty kierowane są w okresie wiosenno-letnim do szkół, zakładów pracy oraz turystów zorganizowanych w grupach od 20 do 50 osób. 

Kontakt:
w poniedziałki i środy od godz.9:00 do 15:00, wtorki, czwartki, piątki od godz. 12:00 do 18:00, Janina Mróz - tel. 723 337 082
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

EINSTEIN NA ŁĄCE
Stefankowice-Kolonia 17
22-500 Hrubieszów

 

Przejazd wozem konnym
Przejazd wozem konnym

Przejazd wozem konnym
Fitness park
Rekonstrukcja bitwy pod Stefankowicami - 1
Rekonstrukcja bitwy pod Stefankowicami - 2
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony