Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Strachy w MoroczynieDziała przy świetlicy, w zabytkowym parku i przy ruinach dworu. We wsi zachowały się ruiny zespołu dworskiego z XIX wieku. Ówczesnym właścicielem Moroczyna był Edward Chrzanowski. Posiadał bibliotekę zawierającą 6 000 woluminów.

W okresie międzywojennym, w majątku Chrzanowskich często przebywał Włodzimierz Puchalski, pionier filmu dokumentalno-przyrodniczego. To tutaj możemy spotkać białą lub czarną damą, wiedźmę, czarownicę, diabła, czy potwora. W trakcie oferowanych gier terenowych można sprawdzić swoją wytrzymałość psychiczną i jednocześnie poprawić sprawność fizyczną. Podczas warsztatów plastycznych „Mój straszek na wróble” dzieci mają okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi i wyobraźnią. Bajkowa Kraina Gotanii to zabawy na placu gdzie ustawione zostały bajkowe domki, wyrosły ziemne potwory oraz przyjazny krecik. Atrakcyjne spędzenie czasu zapewnia przeszkolony personel, występujący w specjalnie uszytych bajkowych strojach.

Inne propozycje to:
- zabawa przy ognisku w rytm piosenek i tańców po cygańsku wspólnie z Zespołem Wokalno-Teatralnym „Czerwona Jarzębina”.
- obejrzenie sztuki teatralnej lub występu zespołu o ustalonym repertuarze.

Wioskę wzbogacają: Fitness park i dwa zjazdy linowe.

Wszystkie oferty, w okresie od wiosny do jesieni, kierowane są do turystów w grupach od 20 do 50 osób.

Kontakt:
Irena Czerwińska - tel. 508 220 856
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Józefa Czajka - tel. 515 752 573

WIOSKA STRACHÓW
Moroczyn 87
22-500 Hrubieszów

 

Strachy w Moroczynie
Strachy w Moroczynie

Strachy w Moroczynie
Bajkowe postacie
Ruiny dworku w Moroczynie - XIX w.
Miejsce zabaw i altanka
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony