Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Przemarsz wojów gockichTo tutaj możemy "przenieść się" w czasy starożytności. Ówczesną stolicę regionu, założyli Goci w II w. n.e. Przybysze z północy, podążając ze Skandynawii do „lepszego świata”, południowo-wschodniej Europy, zatrzymali się na ok. 200 lat w Kotlinie Hrubieszowskiej.

Rozwinęli tutaj jedną z najbardziej fascynujących kultur ówczesnej Europy. Około 375 r. n.e., nękani przez najazdy wojowniczych plemion, m.in. Hunów, opuścili okolice Hrubieszowa. Zobaczymy tutaj m.in. zagrodę garncarza, półziemiankę tkaczki oraz chatę wojownika-kupca.

Kontakt dla zwiedzających: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dla bardziej aktywnych i wymagających, po uprzednim uzgodnieniu organizowane są 2-3 h żywe lekcje historii - dla grup zorganizowanych dla dzieci i młodzieży szkolnej. W ich trakcie prowadzone są pokazy i warsztaty dawnych rzemiosł, pokazy walk, prezentacja dawnej kuchni. Udostępniamy również miejsce ogniskowe.
kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zwiedzanie: maj - październik, od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00 -18:00, poniedziałek - nieczynne.

Zapraszamy także na imprezy:
Szczególnie widowiskowa jest Biesiada Archeologiczna w Masłomęczu z prezentacją życia codziennego starożytnych mieszkańców Europy - organizowana każdego roku w ostatni weekend lipca.

Wioska Gotów w Masłomęczu
Masłomęcz 99
22-500 Hrubieszów

 

Wnętrze chaty gockiej
Wnętrze chaty gockiej

Wnętrze chaty gockiej
Życie w wiosce gockiej
Jedna z replik chat
Replika chaty
Przemarsz wojów gockich
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony