Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” pn. Przebudowa drogi gminnej Nr 111131L w miejscowości Ślipcze mająca na celu Zwiększenie dostępności komunikacyjnej miejscowości Ślipcze, zwłaszcza dla producentów rolnych i turystów, poprzez przebudowę drogi gminnej nr 111131 L współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wskaźniki operacji: Przebudowa grogi gminnej na odcinku 1,681 km w m. Ślipcze, gm. Hrubieszów. Cel operacji zostanie osiągnięty dzięki podwyższeniu parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi poprzez jej przebudowę na odcinku 1,681 km, w tym zwiększenie szerokości jezdni do 5,00 m (na mijankach) oraz grubości o 8 cm na istniejącej podbudowie asfaltowej i o 18 cm na pozostałym odcinku, a także utwardzenie poboczy. Cel operacji wpływa na osiągnięcie celu PROW, gdyż jego realizacja przyczynia się do wspierania lokalnego rozwoju. Dzięki poprawie przejezdności drogi łatwiejszy dostęp do miejscowości i obiektów użyteczności publicznej uzyskają osoby odwiedzające Ślipcze, w tym obszary o walorach turystycznych, a także odbiorcy płodów rolnych od miejscowych producentów rolnych. Sami producenci rolni również uzyskają łatwiejszy dostęp do innych miejscowości.

Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.