Zakończono realizację części zadania inwestycyjnego w ramach projektu pr. „Zmniejszenie presji na gatunki i siedliska poprzez kanalizację ruchu turystycznego na obszarze Błoni Nadbużańskich”. W ramach zrealizowanego zadania w Lasku Czumowskim wybudowano pawilony wystawiennicze – stałe, drewniane, zadaszone wiaty dla turystów, zgrupowane w dwa obiekty: w jednym z 12 stanowisk, a w drugim 12. W pawilonach można podziwiać zdjęcia przyrodnicze prezentujące najcenniejsze gatunki i siedliska, występujące na obszarach Natura 2000: Dolina Środkowego Bugu i Zachodniowołyńska Dolina Bugu. Gatunki te i siedliska są charakterystyczne dla nadbużańskiej Gminy Hrubieszów.

Pawilony wystawiennicze mają służyć turystom oraz mieszkańcom poza celami edukacyjnymi, także poprzez odciążenie innych cennych przyrodniczo terenów z pogranicza Gródka i Czumowa, które są narażone na dużą presję turystyczną. Na etapie końcowym są również prace związane z oddaniem do użytkowania turystom punktu widokowego na grodzisku w Gródku.

Poniżej ilustracje

Ilustracja artykułu 1

Ilustracja artykułu 2

Ilustracja artykułu 3

Ilustracja artykułu 4

Ilustracja artykułu 5

Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.