Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Zakończono realizację części zadania inwestycyjnego w ramach projektu pr. „Zmniejszenie presji na gatunki i siedliska poprzez kanalizację ruchu turystycznego na obszarze Błoni Nadbużańskich”. W ramach zrealizowanego zadania w Lasku Czumowskim wybudowano pawilony wystawiennicze – stałe, drewniane, zadaszone wiaty dla turystów, zgrupowane w dwa obiekty: w jednym z 12 stanowisk, a w drugim 12. W pawilonach można podziwiać zdjęcia przyrodnicze prezentujące najcenniejsze gatunki i siedliska, występujące na obszarach Natura 2000: Dolina Środkowego Bugu i Zachodniowołyńska Dolina Bugu. Gatunki te i siedliska są charakterystyczne dla nadbużańskiej Gminy Hrubieszów.

 

Pawilony wystawiennicze mają służyć turystom oraz mieszkańcom poza celami edukacyjnymi, także poprzez odciążenie innych cennych przyrodniczo terenów z pogranicza Gródka i Czumowa, które są narażone na dużą presję turystyczną. Na etapie końcowym są również prace związane z oddaniem do użytkowania turystom punktu widokowego na grodzisku w Gródku.

 

Poniżej ilustracje

Ilustracja artykułu 1

Ilustracja artykułu 2

Ilustracja artykułu 3

Ilustracja artykułu 4

Ilustracja artykułu 5

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony