Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Ikonka dekoracyjna - informacjaPoziomy odzysku
Na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 9 lit. c ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. 2016 r., poz. 250), udostępnia się informację o osiągniętych przez gminę oraz podmioty odbierające odpady komunalne poziomach ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania oraz  recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła

 
w roku 2012 wyniosły:
a) osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania – 9,3% (dopuszczalny poziom masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania w roku 2012 w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. – 75 %)
b) osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła – 8,64 % (wymagany poziom w 2012 roku – 10 %);

w 2013 roku wynosiły:
a) osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania – 20,61% (dopuszczalny poziom masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania w roku 2013 w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. – 50 %)
b) osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła – 15,8 % (wymagany poziom w 2013 roku – 12 %).

w 2014 roku wynosiły:
a) osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania – 7,5 % (dopuszczalny poziom masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania w roku 2014 w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. – 50 %)
b) osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła – 32,6 % (wymagany poziom w 2014 roku – 14 %).

w 2015 roku wynosiły:
a) osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania – 13,7 % (dopuszczalny poziom masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania w roku 2015 w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. – 50 %)
b) osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła – 45,6 % (wymagany poziom w 2015 roku – 16 %).


w 2016 roku wynosiły:

a) osiągnięty poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania – 2,23 % (dopuszczalny poziom masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania w roku 2015 w stosunku do masy tych odpadów wytworzonych w 1995 r. – 45 %);
b) osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła – 28,18 % (wymagany poziom w 2016 roku – 18 %);
c) osiągnięty poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami innych niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne – 89,71% (wymagany poziom w 2016 roku – 42 %).

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony