Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Ilustracja artykułuOrganizatorami dożynek, które odbyły się w Teptiukowie byli: Wójt i Rada Gminy Hrubieszów, Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie oraz Sołectwo Teptiuków. Rolniczą uroczystość rozpoczął barwny korowód przemarszem na gminny stadion sportowy, będący głównym miejscem uroczystości dożynkowych. Święto Plonów otworzył Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki a uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników odprawił ks. prałat ppłk Andrzej Puzon.

Dzielenie się chlebem gospodarzy i zaproszonych gości z uczestnikami dożynek zakończyło pierwszą część uroczystości. W tym roku starostami dożynek byli Elżbieta i Andrzej Kapustowie z Teptiukowa. Gospodarstwo rolne liczące obecnie 35 ha prowadzą od 1994 roku. Wychowują córkę i dwóch synów. Na stoiskach prezentowały się sołectwa oraz organizacje z terenu Gminy Hrubieszów a na odrębnym zorganizowano wystawę dorodnych płodów rolnych, przygotowaną przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie. Nie zabrakło także pokazu nowoczesnego sprzętu rolniczego. W części artystycznej wystąpiły zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach: ”Na jeden raz” z Mienian, "Wesoła Ferajna" z Husynnego, zespół Klubu Seniora "Biedronki" ze Ślipcza i "Zuzanki" z Moniatycz. Uroczystość uświetniły także zespoły: "To i Owo na Ludowo" z Gródka, "Na Granicy" z Kryłowa i zespół "Ventus". W konkursie na „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” pierwsze miejsce zajęło sołectwo Janki, drugie Dziekanów a trzecie Brodzica. Wyróżnienie otrzymało sołectwo Nowosiółki. Ogłoszono także wyniki konkursu ekologicznego „Środowisko naturalne - nasze największe bogactwo”. W tym konkursie najlepszymi sołectwami okazały się kolejno: Teptiuków, Moniatycze, Masłomęcz. Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnili grochówkę „Strażacką”.
 
Uroczystość odbyła się 27 sierpnia 2017 r.

 

Korowód dożynkowy
Korowód dożynkowy

Korowód dożynkowy
Prezentacja wieńców
Otwarcie dożynek przez Wójta Gminy
Msza Święta
Uczestnicy dożynek
Dzielenie się chlebem
Stoisko sołectwa Dziekanów
Nowoczesne maszyny rolnicze
Występ zespołu - Na jeden raz
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2018 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony