Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Ilustracja artykułu - DożynkiW rolniczy charakter uroczystości wprowadzały wystawione z jednej strony wejścia maszyny rolnicze. Z drugiej strony wprowadzono barwny korowód dożynkowy. Stoiska na głównym placu obsadziły sołectwa Gminy Hrubieszów, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Hrubieszowie i Okręgowy Inspektorat Pracy oraz Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Hrubieszowie. 

O rolnikach i ich pracy mówił Wójt Gminy Hrubieszów Jan Mołodecki. W ich intencji ks. prałat Andrzej Puzon odprawił uroczystą Mszę Świętą, do której oprawę muzyczną nadał zespół "Lechici".  Starostami tegorocznych dożynek byli: Lilla i Janusz Florkowie. Prowadzą 22-hektarowe gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną.  Na oprawę artystyczną składały się występy zespołów gminy Hrubieszów: "To i Owo na Ludowo" z Gródka, "Zuzanki" z Moniatycz, "Czerwone Róże" ze Szpikołos, "Wesoła Ferajna" z Husynnego, "Polanie" z Wolicy, "Czerwona Jarzębina" z Moroczyna i duetu Aleksandra Olszak i Karolina Mączka z Czerniczyna, w większości działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wołajowicach oraz "Dominanta" z Zamłynia. 

W konkursie na: „Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” pierwsze miejsce zajął Teptiuków, drugie Janki, zaś trzecie Świerszczów. Nie łatwe były konkurencje, które trzeba było wykonać najlepiej aby otrzymać tytuł „Baby i Chłopa roku 2015". Tutaj najlepsi okazali się Sabina i Jan Reguła z Kobła.

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu ekologicznego „Środowisko naturalne - nasze największe bogactwo”. Pierwsze miejsce zajął Świerszczów, drugie Moroczyn, trzecie Dąbrowa.

Organizatorami dożynek, które odbyły się 23 sierpnia 2015 r. w Świerszczowie byli: Wójt i Rada Gminy Hrubieszów oraz Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie.

 

Baba i Chłop Gminy Hrubieszów 2015
Baba i Chłop Gminy Hrubieszów 2015

Baba i Chłop Gminy Hrubieszów 2015
Dzielenie się chlebem
Konkurs na Babę i Chłopa 2015
Msza Święta
Poświęcenie wieńców dożynkowych
Przekazanie chleba przez starostów
Starostowie w korowodzie dożynkowym
Stoisko sołectwa Nowosiółki
Wieńce dożynkowe
Wójt Gminy Hrubieszów otwiera Dożynki 2015
Występ zespołu Dominanta z Zamłynia
Występ zespołu To i Owo na Ludowo z Gródka
Występ zespołu Wesoła Ferajna z Husynnego
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony