Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Zawody strażackie -  konkurencja bojowaWszystko za sprawą strażaków, którzy "opanowali" wieś na cały niedzielny dzień, 12 lipca 2015. Do obiadu rywalizowały ze sobą drużyny z 15 miejscowości gminy w ramach miejsko-gminnych zawodów sportowo-pożarniczych, po południu natomiast świętowali swój Jubileusz druhowie z Obrowca. W zawodach sportowo-pożarniczych wzięło udział 19 drużyn. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe.


Czołowe miejsca zajęli:
- wśród męskich drużyn OSP: Hrubieszów przed Wołajowicami i Teptiukowem,
- wśród młodzieżowych drużyn: Teptiuków przed Ubrodowicami i Stefankowicami.
Po zakończeniu zawodów uhonorowano wielu zasłużonych druhów i druhen. Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał druh Edward Koza. Przyznano także medale "Za Zasługi dla Pożarnictwa": 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe. Złotym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczono po raz drugi Józefa Mizerskiego. Odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymało 12 druhów i druhen.

Jubileusz rozpoczął naczelnik Jednostki Piotr Mączka. Zabierając głos, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Hrubieszowie a zarazem Wójt Gminy Hrubieszów druh Jan Mołodecki przypomniał kilka faktów z historii miejscowej jednostki. O Jednostce mówił także ks. Andrzej Puzon, który z ks. Piotrem Ciećkiewiczem – kapelanem strażaków koncelebrowali Mszę Św.

Trochę historii.
Ochotnicza Straż Pożarna w Obrowcu powstała w lutym 1964 roku. Założyli ją: Zdzisław Mociak, Kazimierz Łuszczuk i Kazimierz Makieła. Pierwszym prezesem był Kazimierz Łuszczuk a od 1986 pełni ją Mirosław Papuga. Pierwszym naczelnikiem był Zdzisław Mociak, obecnym jest Piotr Mączka. W wyposażeniu ma obecnie dwie motopompy ale jako jedyna w gminie posiada zabytkowy konny wóz pożarniczy.


Na zakończenie tej części uroczystości poświęcono pamiątkową tablicę i nowy garaż OSP. Jubileusz był także okazją do wręczenia medali i odznak członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrowcu. Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” przyznano 3 druhom, odznakę "Strażak Wzorowy" 2 druhom zaś odznakę "Za Wysługę Lat" otrzymało 22 druhów. Część artystyczną wystawiła miejscowa szkoła podstawowa. Uroczystość uświetniły występy zespołów działających przy GOK W Wołajowicach: "Zuzanki" z Moniatycz i "Czerwone Róże" ze Szpikołos. Najstarszym strażakiem na Jubileuszu był Zdzisław Mociak, jedyny z żyjących założycieli Jednostki OSP w Obrowcu. Najmłodszy "strażak", który pięknie prezentował swój strażacki mundurek, pasjonat i miłośnik tego zawodu, miał dopiero trzy latka.

 

Na scenie występują uczniowie
Na scenie występują uczniowie

Na scenie występują uczniowie
Wręczanie odznak druhom i druhnom
Dziecko  w stroju strażaka
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy
Poświęcenie nowego garażu OSP
Prezentacja musztry przez OSP Mieniany
Rozpoczęcie konkurencji bojowej
Zakończenie konkurencji bojowej
Zawodnicy pokonują przeszkodę
Zwycięzcy zawodów odbierają gratulacje
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony