Wspólne tańce przedstawicieli organizatorów z zespołem Wesoła Ferajna z HusynnegoImpreza odbyła się w sobotnią noc 20 czerwca 2015 w Dolinie Bukowej w Kosmowie. Oprawę artystyczną stanowiły występy zespołów: Arabeska z Mircza, Czerwona Jarzębina z Moroczyna, Moch-Band z Mircza, Wesoła Ferajna z Husynnego, To i Owo na Ludowo z Gródka.

O obrzędach Nocy Świętojańskiej opowiadał Piotr Wiciński, który reprezentował zespół Na Granicy z Placówki Straży Granicznej w Kryłowie i prowadził całą imprezę. Punktem kulminacyjnym było oczywiście tradycyjne puszczanie wianków. Młodsi uczestnicy tego spotkania mogli skorzystać z placu zabaw. Organizatorami tej jedynej w roku nocy byli: Wójt Gminy Hrubieszów, Rada Sołecka Wsi Kosmów i Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach.

Przybywają pierwsi uczestnicy Nocy Świętojańskiej

Puszczanie wianków do rzeki
Panie przy kuchni polowej
Zmierzch. Pierwsze tańce
Śpiewa zespół Arabeska z Mircza
Podziękowania organizatorów dla pierwszego z występujących zespołów
Śpiewa zespół Czerwona Jarzębina z Moroczyna
Na scenie bawi zespół To i Owo na Ludowo z Gródka
Składanie życzeń dla Wójta Gminy

Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.