Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Wspólne tańce przedstawicieli organizatorów z zespołem Wesoła Ferajna z HusynnegoImpreza odbyła się w sobotnią noc 20 czerwca 2015 w Dolinie Bukowej w Kosmowie. Oprawę artystyczną stanowiły występy zespołów: Arabeska z Mircza, Czerwona Jarzębina z Moroczyna, Moch-Band z Mircza, Wesoła Ferajna z Husynnego, To i Owo na Ludowo z Gródka.

O obrzędach Nocy Świętojańskiej opowiadał Piotr Wiciński, który reprezentował zespół Na Granicy z Placówki Straży Granicznej w Kryłowie i prowadził całą imprezę. Punktem kulminacyjnym było oczywiście tradycyjne puszczanie wianków. Młodsi uczestnicy tego spotkania mogli skorzystać z placu zabaw. Organizatorami tej jedynej w roku nocy byli: Wójt Gminy Hrubieszów, Rada Sołecka Wsi Kosmów i Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach.

 

Przybywają pierwsi uczestnicy Nocy Świętojańskiej
Przybywają pierwsi uczestnicy Nocy Świętojańskiej

Przybywają pierwsi uczestnicy Nocy Świętojańskiej
Puszczanie wianków do rzeki
Panie przy kuchni polowej
Zmierzch. Pierwsze tańce
Śpiewa zespół Arabeska z Mircza
Podziękowania organizatorów dla pierwszego z występujących zespołów
Śpiewa zespół Czerwona Jarzębina z Moroczyna
Wspólne tańce przedstawicieli organizatorów z zespołem Wesoła Ferajna z Husynnego
Na scenie bawi zespół To i Owo na Ludowo z Gródka
Składanie życzeń dla Wójta Gminy
Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony