Ilustracja dekoracyjna artykułu W wakacje ZUS wyrusza na trasę z "Latem z Radiem", aby na piknikach w całej Polsce i w radiowym eterze rozwiewać mity o ubezpieczeniach społecznych. 1 sierpnia zawita także do naszego regionu.
"ZUS dla Ciebie - nie wierz w mity, poznaj fakty" - to tegoroczne hasło obecności Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na trasie "Lata z Radiem". Biłgorajski Oddział ZUS zaprasza 1 sierpnia na piknik do Zamościa. Na scenie wystąpią: Czarno Czarni, Piersi i Hej.

Podczas wakacyjnego weekendu specjaliści ZUS rozwiewać będą mity, radzić w indywidualnych sprawach, a także pomagać w rejestracji konta w pierwszym ogólnopolskim e-urzędzie tj. na Platformie Usług Elektronicznych. W namiocie ZUS będzie można też zweryfikować stan swojej wiedzy w zakresie ubezpieczeń społecznych, biorąc udział w specjalnych konkursach. Konkursowe pytania będzie można usłyszeć w każdą sobotę przed godziną 10.00 na antenie Programu I Polskiego Radia. Wcześniej będzie można posłuchać audycji na temat poszczególnych mitów o ubezpieczeniach społecznych. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w zorganizowanym kąciku malucha.

- Będzie edukacyjnie, ale w wakacyjnej atmosferze - wyjaśnia Barbara Owsiak, wicedyrektor Gabinetu Prezesa ZUS. Podczas dwóch ostatnich tras "Lata z Radiem" w latach 2013 i 2014 pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielili kilkaset porad dla piknikowych gości i zarejestrowali kilka tysięcy profili na Platformie Usług Elektronicznych. Swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych w organizowanych, podczas radiowych pikników, konkursach sprawdziło kilkaset osób.

Magdalena Plizga
Rzecznik prasowy
Oddziału ZUS w Biłgoraju

Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.