Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

grafika dekoracyjnaW najbliższą sobotę, 18 lipca 2015 r. o godz. 13.25 w TVP 2 zostanie wyemitowany 6 odcinek serialu "Misja Natura". Odcinek ten poświęcony będzie Wyżynie Zachodniowołyńskiej, w tym niezwykle atrakcyjnym krajobrazom nadbużańskiej Gminy Hrubieszów. Widzowie będą mogli podziwiać m.in. "Królewski Kąt" zalany wodami Bugu, wieżę widokową w Gródku i pobliskie skarpy porosłe niezwykle cenną i rzadką roślinnością. Nie zabraknie kajakowego spływu Bugiem oraz susła perełkowanego.


Na stronie internetowej serialu (http://misjanatura.serial.fwie.pl/screen.php?odcinek=6) odcinek ten opisano następująco:
(…)bohaterowie serialu mają poznać sposoby współżycia rzeki i okolicznej ludności(…);
(…)Bug jest jedną z ostatnich dzikich rzek Europy, to ważne lęgowisko i korytarz migracyjny dla tysięcy skrzydlatych wędrowców(…);
(…)Na nadbużańskich skarpach bohaterowie odnajdują ciepłolubną roślinność, występującą jedynie w tym rejonie kraju(…).

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony