zdjęcie przedstawiające zabawę dzieci"Misja Przyroda" to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych, którego celem jest budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. W ramach  zajęć  uczniowie wcielają się w rolę odkrywców i badaczy, poznając przy tym walory przyrodnicze wybranego Parku Narodowego i jego najbliższej okolicy.

Gmina Hrubieszów została zakwalifikowana do Projektu „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” który realizowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej dofinansowanego z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii.

W projekcie uczestniczy 36 dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem oraz Zespołu Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. Realizacja projektu odbywa się w trzech etapach.

W ramach I etapu uczniowie dowiedzieli się o celach projektu, jego założeniach edukacyjnych oraz zajęli się przygotowaniem informacji o parku narodowym w którym odbyli zajęcia edukacyjne.

Drugi etap to wyjazd do Roztoczańskiego Parku Narodowego, realizowanego w formule tzw. Zielonej Szkoły, w którym spędzili pięć dni.

Etap III odbywać się będzie w formie zajęć pozalekcyjnych w szkole. Zajęcia prowadzone będą w formie ćwiczeń i zabaw terenowych w oparciu o przygotowany przez Fundację program edukacyjny.

Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany konkurs „Nieodkryte Szlaki". Dzieci przygotują w ramach zajęć materiał do specjalnego dodatku gazety „Misja Przyr(g)oda", promującego walory przyrodnicze i krajoznawcze własnego regionu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.