Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

zdjęcie przedstawiające zabawę dzieci"Misja Przyroda" to cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów szkół podstawowych, którego celem jest budowanie wśród młodzieży wiejskiej świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu i kraju. W ramach  zajęć  uczniowie wcielają się w rolę odkrywców i badaczy, poznając przy tym walory przyrodnicze wybranego Parku Narodowego i jego najbliższej okolicy.

Gmina Hrubieszów została zakwalifikowana do Projektu „Misja Przyroda – Zielone Szkoły w Parkach Narodowych” który realizowany jest przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej dofinansowanego z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii.

W projekcie uczestniczy 36 dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem oraz Zespołu Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach. Realizacja projektu odbywa się w trzech etapach.

W ramach I etapu uczniowie dowiedzieli się o celach projektu, jego założeniach edukacyjnych oraz zajęli się przygotowaniem informacji o parku narodowym w którym odbyli zajęcia edukacyjne.

Drugi etap to wyjazd do Roztoczańskiego Parku Narodowego, realizowanego w formule tzw. Zielonej Szkoły, w którym spędzili pięć dni.

Etap III odbywać się będzie w formie zajęć pozalekcyjnych w szkole. Zajęcia prowadzone będą w formie ćwiczeń i zabaw terenowych w oparciu o przygotowany przez Fundację program edukacyjny.

Na zakończenie projektu zostanie zorganizowany konkurs „Nieodkryte Szlaki". Dzieci przygotują w ramach zajęć materiał do specjalnego dodatku gazety „Misja Przyr(g)oda", promującego walory przyrodnicze i krajoznawcze własnego regionu. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.


Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony