Logo programuStowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi w folderze opowieściami napisanymi przez mieszkańców Gminy Hrubieszów w ramach ogłoszonego konkursu pn.: „Historia mojej miejscowości”, który zrealizowany został w ramach projektu pn.: „Akademia Senior 60 +” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. Celem konkurs było poszerzenie wiedzy o dziejach regionu, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a która dotąd nie była publikowana.

Oceny wszystkich prac konkursowych dokonała powołana komisja, która przyznała:

Trzy pierwsze miejsca i nagrody rzeczowe za prace:
"Trzy krzyże", "Legenda o Husynnem" oraz "Trzy krzyże w Białoskórach".

Trzy wyróżnienia i nagrody rzeczowe za prace:
"Jak zmieniła się moja wieś Kobło", "Jan Janowi kapliczkę sprawił – o kapliczce w Annopolu", "Nasze Moniatycze".

Trzy podziękowania za udział w konkursie za prace:
"Z kart historii Kułakowic Trzecich", "Jak zmieniła się wieś Ubrodowice na przestrzeni lat 1955-1985" i "Jak obraz Matki Bożej Częstochowskiej trafił z dworu w Moroczynie do kościoła w Szpikołosach".

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom komisji za wkład pracy włożony w ocenę i rozstrzygnięcie konkurs oraz wszystkim autorom spisanych historii.

Do pobrania:
Historia Mojej Miejscowości

Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.