Ikonka symbolizująca ustawieniaStrona wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka), jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Aby dowiedzieć się co to są pliki cookie oraz zmienić ich ustawienia, a także  zapoznać się klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych (Obowiązek informacyjny - RODO) zapoznaj się z tym artykułem 

Przejdź do: TREŚCI MENU STOPKI

Odnośnik do Biuletynu Informacji Publicznej

wybierz rozmiar i kolor

  link do wersji standardowej strony link do kontrastowej wersji strony

Logo programuStowarzyszenie Kobiet Gminy Hrubieszów – Polskie Kwiaty zaprasza do zapoznania się z zamieszczonymi w folderze opowieściami napisanymi przez mieszkańców Gminy Hrubieszów w ramach ogłoszonego konkursu pn.: „Historia mojej miejscowości”, który zrealizowany został w ramach projektu pn.: „Akademia Senior 60 +” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. Celem konkurs było poszerzenie wiedzy o dziejach regionu, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a która dotąd nie była publikowana.

 

Oceny wszystkich prac konkursowych dokonała powołana komisja, która przyznała: 

Trzy pierwsze miejsca i nagrody rzeczowe za prace:
"Trzy krzyże", "Legenda o Husynnem" oraz "Trzy krzyże w Białoskórach".

 

Trzy wyróżnienia i nagrody rzeczowe za prace:
"Jak zmieniła się moja wieś Kobło", "Jan Janowi kapliczkę sprawił – o kapliczce w Annopolu", "Nasze Moniatycze".

 

Trzy podziękowania za udział w konkursie za prace:
"Z kart historii Kułakowic Trzecich", "Jak zmieniła się wieś Ubrodowice na przestrzeni lat 1955-1985" i "Jak obraz Matki Bożej Częstochowskiej trafił z dworu w Moroczynie do kościoła w Szpikołosach".

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania członkom komisji za wkład pracy włożony w ocenę i rozstrzygnięcie konkurs oraz wszystkim autorom spisanych historii.

 

Do pobrania:
Historia Mojej Miejscowości

Urząd Gminy Hrubieszów
ul. Bolesława Prusa 8
22-500 Hrubieszów

Telefony: 84 6962681, 84 6962025
Fax: 84 6962794
NIP: 919-13-65-265
REGON: 000545722
e-mail: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl
http://www.hrubieszow-gmina.pl
Copyright © 2021 Urząd Gminy Hrubieszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszelkie przepisy prawa podane na tej stronie mają charakter informacyjny i nie stanowią wykładni prawa.

Jeżeli znalazłeś błąd na tej stronie bądź masz uwagi dotyczące jej funkcjonowania napisz na adres: sekretariat@hrubieszow-gmina.pl

Powrót na górę strony