Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości informuje, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, do dotychczasowej oferty dla przedsiębiorców, którzy ucierpieli wskutek pandemii COVID-19, koncentrującej się na pożyczkach płynnościowych oraz dotacjach na utrzymanie miejsc pracy, dołączy dodatkowy instrument w postaci bezzwrotnych dotacji przeznaczonych na finansowanie kapitału obrotowego.

Środki te, w zależności od liczby zatrudnionych w przedsiębiorstwie osób w oparciu o umowę o pracę, w przeliczeniu na pełne etaty i okresu finansowania – pozwolą pokryć koszty bieżącej działalności przedsiębiorstwa, a ich rozliczanie będzie przebiegało w uproszczony sposób. Nabór wniosków w ramach Działania 3.7 Wzrost Konkurencyjności MŚP – Finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw zaczyna się 15 lipca 2010 roku o godzinie 10.00 i potrwa do 22 lipca 2020 r., nie dłużej jednak niż do momentu wyczerpania 140% alokacji lub do złożenia 5000 wniosków.

Wsparcie finansowe będzie wypłacane do wyczerpania środków. Alokacja na ten konkurs to 74 mln zł.

By otrzymać dotację, niezbędne będzie wykazanie co najmniej 30 proc. Spadku obrotów za jeden dowolny miesiąc, licząc od 1 marca 2020 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub w porównaniu do tożsamego miesiąca roku ubiegłego, przy czym spadek ten musi być spowodowany zakłóceniami gospodarki na skutek COVID-19.

Dokumentacja dostępna jest na stronie internetowej: rpo.lubelskie.pl, w zakładce wiadomości – nabory/konkursy. Przedsiębiorcy już dzisiaj mogą zacząć wypełniać swoje wnioski na stronie internetowej LSI2014.

W przypadku pytań odpowiedzi udzielą pracownicy Punktu Kontaktowego LAWP telefonicznie: 81 462 38 31 lub 81 462 38 12 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Copyright © 2020 Urząd Gminy Hrubieszów.