Rekonstrukcja bitwy pod StefankowicamiTak nazywa się wioska tematyczna w Stefankowicach-Kolonii. Obsługa wioski pokaże niecodzienne zjawiska fizyczne i chemiczne. Zaprezentuje się stolarz i kowal w swoim już niecodziennym zawodzie. Do tych szczególnych miejsc dojechać można wozem drabiniastym (konnym wozem).

Całość uzupełnia ogólnodostępny Fitness park. Wioska tematyczna działa nie tylko na terenie swojej wsi. Część atrakcji ma w Stefankowicach. Tutaj można obejrzeć stare Stefankowice ukazane w ciekawy sposób. To makieta dawnej wsi, zbudowana na wolnym powietrzu. Organizatorzy oferują także zwiedzanie tutejszego parku podworskiego ze stanowiskiem sosny czarnej, buka purpurowego i magnolii japońskiej.

We wrześniu 1920 roku, pod Stefankowicami, doszło do zwycięskiej bitwy 15 Pułku Piechoty „Wilków” nad kawalerią Budionnego. Od 2010 roku, na przyparkowych polach, odbywają się rekonstrukcje tej bitwy - zawsze w I połowie września.

Program wioski uzupełniają zabawy i gry sprawnościowo-poligonowe.

Wszystkie oferty kierowane są w okresie wiosenno-letnim do szkół, zakładów pracy oraz turystów zorganizowanych w grupach od 20 do 50 osób.

Kontakt:
w poniedziałki i środy od godz.9:00 do 15:00, wtorki, czwartki, piątki od godz. 12:00 do 18:00, Janina Mróz - tel. 723 337 082

EINSTEIN NA ŁĄCE
Stefankowice-Kolonia 17