Strachy w MoroczynieDziała przy świetlicy, w zabytkowym parku i przy ruinach dworu. We wsi zachowały się ruiny zespołu dworskiego z XIX wieku. Ówczesnym właścicielem Moroczyna był Edward Chrzanowski. Posiadał bibliotekę zawierającą 6 000 woluminów.

W okresie międzywojennym, w majątku Chrzanowskich często przebywał Włodzimierz Puchalski, pionier filmu dokumentalno-przyrodniczego. To tutaj możemy spotkać białą lub czarną damą, wiedźmę, czarownicę, diabła, czy potwora. W trakcie oferowanych gier terenowych można sprawdzić swoją wytrzymałość psychiczną i jednocześnie poprawić sprawność fizyczną. Podczas warsztatów plastycznych „Mój straszek na wróble” dzieci mają okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi i wyobraźnią. Bajkowa Kraina Gotanii to zabawy na placu gdzie ustawione zostały bajkowe domki, wyrosły ziemne potwory oraz przyjazny krecik. Atrakcyjne spędzenie czasu zapewnia przeszkolony personel, występujący w specjalnie uszytych bajkowych strojach.

Inne propozycje to:
- zabawa przy ognisku w rytm piosenek i tańców po cygańsku wspólnie z Zespołem Wokalno-Teatralnym „Czerwona Jarzębina”.
- obejrzenie sztuki teatralnej lub występu zespołu o ustalonym repertuarze.

Wioskę wzbogacają: Fitness park i dwa zjazdy linowe.

Wszystkie oferty, w okresie od wiosny do jesieni, kierowane są do turystów w grupach od 20 do 50 osób.

Kontakt:
Irena Czerwińska - tel. 508 220 856
Józefa Czajka - tel. 515 752 573

WIOSKA STRACHÓW
Moroczyn 87

Strachy w Moroczynie

Bajkowe postacie
Ruiny dworku w Moroczynie - XIX w.
Miejsce zabaw i altanka