„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” pn. Przebudowa drogi gminnej nr 111080 L w m Kułakowice Trzecie
mająca na celu Zwiększenie dostępności komunikacyjnej miejscowości Kułakowice Trzecie, zwłaszcza dla producentów rolnych i turystów, poprzez przebudowę drogi gminnej nr 111080 L w m. Kułakowice Trzecie współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: Przebudowa grogi gminnej na odcinku 1,78 km w m. Kułakowice Trzecie, gm. Hrubieszów. Cel operacji zostanie osiągnięty dzięki podwyższeniu parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi poprzez jej przebudowę na odcinku 1,78 km, w tym zmianę grubości o 7 cm i szerokości nawierzchni, budowę chodnika, utwardzonych poboczy i oznakowania drogi. Cel operacji wpływa na osiągnięcie celu PROW, gdyż jego realizacja przyczynia się do wspierania lokalnego rozwoju. Dzięki poprawie przejezdności drogi łatwiejszy dostęp do miejscowości i obiektów użyteczności publicznej uzyskają osoby odwiedzjące Kułakowice Trzecie oraz okoliczne obszary objęte ochroną przyrodniczą, a także odbiorcy płodów rolnych od miejscowych producentów rolnych. Sami producenci rolni również uzyskają łatwiejszy dostęp do innych miejscowości, a mieszkańcy do innych obiektów użyteczności publicznej (świetlica wiejska i sklep), zlokalizowanych przy drodze powiatowej nr 1856L.