„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” pn. Przebudowa drogi gminnej nr 111098 L w m. Dąbrowa mająca na celu Zwiększenie dostępności komunikacyjnej miejscowości Dąbrowa, zwłaszcza dla producentów rolnych i turystów, poprzez przebudowę drogi gminnej nr 111098 L w m. Dąbrowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Przewidywane wyniki operacji: Przebudowa grogi gminnej na odcinku 2,185 km w m. Dąbrowa, gm. Hrubieszów. Cel operacji zostanie osiągnięty dzięki podwyższeniu parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi poprzez jej przebudowę na odcinku 2,185 km, w tym zmianę grubości o 7 cm i szerokości nawierzchni, utwardzenie poboczy i oznakowania drogi. Cel operacji wpływa na osiągnięcie celu PROW, gdyż jego realizacja przyczynia się do wspierania lokalnego rozwoju. Dzięki poprawie przejezdności drogi łatwiejszy dostęp do niej uzyskają potencjalni turyści, zamierzający korzystać z usług agroturystycznych, a także odbiorcy płodów rolnych od miejscowych producentów rolnych. Sami producenci rolni również uzyskają łatwiejszy dostęp do innych miejscowości.