Krajowy Sztab Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej Przycisk Sieci Życia®: mała rzecz - wielka sprawa! Nasze życie może się zmienić w jednej chwili. Tracimy bliską osobę, zdrowie, dom, dorobek całego życia. Na niektóre z tych zdarzeń nie mamy wpływu. Są jednak takie sytuacje,...kiedy ryzyko straty możemy znacznie ograniczyć, a nawet całkiem wyeliminować. Warto zawczasu o tym pomyśleć. Nie liczyć na to, że nam i naszym bliskim nic złego nigdy się nie przytrafi. Warto wziąć
odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne i tych, których kochamy. Warto spać spokojnie.

-Napadli twoją dziewczynę, koleżankę, siostrę?
-Twój ojciec zasłabł w mieszkaniu, kiedy cię nie było, i nie zdążyłeś mu pomóc?
-Sąsiad, którego tak lubiłeś, zapomniał wziąć insulinę i doszło do tragedii?

Ile takich sytuacji mógłbyś wymienić? Ile razy myślałeś „gdybym wtedy tam był, gdybym nie wyszedł z domu, gdybym …” Fakt, każdej z tych sytuacji można było uniknąć. Do tego w bardzo prosty, skuteczny i tani sposób – dzięki breloczkowi do natychmiastowego wezwania pomocy. Co kryje się pod tą nazwą? Doświadczeni ratownicy z Krajowej Sieci Alarmowej, prowadzonej przez działający na zasadach non-profit Sztab Ratownictwa SKSR, udostępnili supernowoczesne i wyjątkowo skuteczne rozwiązanie: „Przycisk Sieci Życia” do wzywania pomocy w takich sytuacjach jak napad czy nagłe zagrożenie życia w wyniku zawału serca, udaru mózgu, ataku epilepsji, astmy, cukrzycy. Korzystanie z Krajowej Sieci Alarmowej SKSR jest bezpłatne - wystarczy przystąpić do naszego stowarzyszenia. To, co zyskujemy jest bezcenne – pewność, że w sytuacji zagrożenia my i nasi bliscy otrzymamy natychmiastową, w pełni profesjonalną pomoc. Z telefonu komórkowego lub stacjonarnego, funkcją szybkiego wybierania (wciskasz jeden przycisk przypisany do Sieci Życia®) możesz w każdej chwili wywołać numer alarmowy wpisany do pamięci, nie musisz nic mówić - nasz system automatycznie rozpozna skąd wysłano wezwanie.

Jak to dokładnie działa?
Mieszkający samotnie, chory na serce starszy mężczyzna zaczyna nagle odczuwać silny ból w klatce piersiowej. Chce zadzwonić po pogotowie, ale nie ma siły wybrać odpowiedni numer i powiedzieć, co się dzieje. Pozostawiony samemu sobie jest w tym momencie bez szans. Tak samo jak każda inna osoba – chora, starsza, niepełnosprawna - w podobnej sytuacji. Ale wcale nie musi tak być. Aby w każdej chwili uzyskać pomoc, wystarczy mieć przy sobie niewielki breloczek alarmowy
i w sytuacji zagrożenia po prostu wcisnąć przycisk. To wystarczy do uruchomienia prowadzonego przez SKSR całodobowego systemu alarmowego i otrzymania błyskawicznej pomocy ze strony odpowiednich służb, w tym wypadku Pogotowia.
Inna sytuacja. Młoda kobieta (twoja dziewczyna, siostra, żona) wraca wieczorem do domu. Przed domem lub na klatce schodowej pojawia się grupka chuliganów. Ich intencje są jednoznaczne – sprawa nie skończy się na słownych zaczepkach. Jeśli jednak kobieta będzie miała przy sobie breloczek alarmowy i wciśnie przycisk, na miejscu szybko pojawi się policja i udzieli jej pomocy. Powyższe wypadki pokazują, że Sieć Życia® umożliwia skuteczną ochronę bliskich nam osób: starszych, chorych, niepełnosprawnych, bezbronnych. Sprawia, że czują się one na co dzień o wiele bezpieczniej i pewniej. Ważne jest też to, że dzięki wyposażeniu bliskich w breloczek, sami zyskujemy większy komfort życia. Nie musimy już siedzieć w pracy jak na szpilkach, zadręczając się, czy w tym czasie coś złego nie przytrafiło się naszym matkom, ojcom, żonom. Nie musimy co pięć minut nerwowo wydzwaniać do domu, żeby sprawdzić, czy chorujący na nadciśnienie mąż nie dostał wylewu. Nie musimy zamieniać swojego życia w koszmar niepewności i nieustannego lęku.

Zapewnijmy sobie i naszym bliskim poczucie bezpieczeństwa... Powiedz o nas znajomym - może w ten sposób uratujesz komuś życie! Więcej informacji na stronie internetowej pod adresem: www.ratownictwo.org Oraz pod numerem telefonu: 42 637-04-04