Podobnie, jak w latach poprzednich Wioska Gotów w Masłomęczu będzie uczestniczyć w tegorocznej ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Udział Wioski zgłosiła Gmina Hrubieszów. W tym roku Goci zapraszają do bezpłatnego zwiedzania swojej Wioski w Maslomęczu w dniu 21 maja 2017 r. (niedziela). Tego dnia po raz pierwszy zostanie zorganizowany mini-event, którego współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Łącznie, w ramach akcji, na terenie województwa zostanie zorganizowanych 12 takich eventów w 9 miejscowościach.

Wioska będzie otwarta dla zwiedzających bezpłatnie w godzinach 8.00 - 18.00. Program przewiduje m.in.:
- prezentację wykorzystania środków z UE,
- konkursy wiedzy o Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich,
- zwiedzanie Wioski Gotów z udziałem przewodnika o godz. 11.00, 13.00, 15.00,
- prezentację dawnego rzemiosła gockiego,
- inscenizację potyczki,
- tor łuczniczy,
- dawną kuchnię gocka,
- dmuchany zamek dla dzieci,
- funkcjonowanie Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, obsługiwanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie,
- inne atrakcje.

Podczas zwiedzania organizatorzy zapraszają na gocką kuchnię (12.00 – 13.00).

Obok Gminy Hrubieszów, w organizację IV Dnia Otwartego Funduszy Europejskich w Wiosce Gotów w Masłomęczu zaangażowani są: Masłomęckie Stowarzyszenie „Wioska Gotów” i Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie.